2 Aralık 2016 Cuma

Benim Adım FeridunBüyük bir heyecanla gitmiştim sinemaya uzun zamandır gitmiyordum açıkçası baya beklentim vardı bu filmden lakin tam bir hayal kırıklığı oldu. Nedense Büşra Pekin beni filmde çok rahatsız etti sevemedim onu ama Ayla rolü ile Özge Borak gerçekten etkileyiciydi. Eğer sinema gidecekseniz asla gitmeyin paranıza ve zamanınıza yazık tv veya pc de izlenebilir izlenmese de olur 😛

Genelde film pek kötülemiyorum ama bu vasattı.

Konusuna gelince sevgilisinden ayrılan Ersan çareyi annesinin yanına gidip kafa dinlemekte bulur. Sahilde oturup düşünürken içeceğinin bittiğini farkeder ve beklemediği bir şekilde kendini düğün salonunda bulur ve filmin seyri bu şekilde değişir. Alkol almak için gizli girdiği düğünde Ersanı gören aile fertlerinden biri yıllardır küs oldukları kardeşinin oğlu olan Feridun'a benzetir ve onun barış elçisi olarak geldiğini sanır. Herkes onu ailenin bir ferdiymiş gibi benimser ve samimi davranırlar film neredeyse düğün salonunda geçiyor.

Konuşmalardan anladığı kadarıyla bozuntuya vermeden Feridun gibi davranır ve Hayal ile yakınlaşır. Tabi Hayal gerçeği hemen anlar çünkü çocukken Feridun'a aşıktır. Filmin sonunda Hayal ile yakınlaşır ve eski sevgilisi Ersan'ı aradığında telefonu çöpe atıp yeni bir başlangıç yapıyor.

18 yorum:

 1. Görümce'ye gidesim var benim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O filmi ben de merak ediyorum ama gupse eyvah eyvah daki demet akbağa benzemiş bir önyargım var açıkcası filme karşı :)

   Sil
 2. Sinemada en son hangi filmi izlediğimi unuttum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya zaten çoğu film tvde veriliyor artık bende uzun zamandan sonra gittim ama film kötüydü :)

   Sil
 3. Ya bu Büşra Pekin oynadığı bütün filmlerde beni de rahatsız ediyor. İzlemek bile gelmiyor içimden :(

  Bu arada yeni keşfettim seni takipteyim bana da beklerim :)

  http://makyajbox.blogspot.com.tr/
  ve
  http://berilcimcime.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin bende hemen geliyorum 😊 beni de çok rahatsız etti seksi olucam derken garip bir hale gelmiş

   Sil
 4. Ben de pek memnun kalmamıştım ki bir yazımda da bahsetmiştim. Cidden o kadın o filme olmamış :)
  Seni takip etmişim bir gün bakmalıyım diye de not etmişim lakin ancak gelebildim. Bundan sonra sık sık görüşürüz o zaman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her zaman beklerim 😊 gereksiz olmuş o role bence

   Sil
 5. Bu arada gerçekçi bir eleştiri yaptığın için de seni tebrik ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek sonuçta eğer gitmek isteyen olursa bilgi sahibi olup gider yada gitmez 😁

   Sil
 6. benim içinde tam bir hayal kırıklığı oldu bu film görümceye gitmek istiyorum aynı hayal kırıklığını yaşayacağım diye gidemiyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende aynısını düşünüyorum gupsenin karakteri sanki eyvah eyvah da ki demet akbağa benziyor ama bakalım o nasıl olmuş

   Sil
 7. Yanıtlar
  1. Ona da gitmek istiyorum ama bakalım ne zaman olacak

   Sil
 8. merhabalar blogunu yeni gördüm ve bu yazıyla karşılaşmam müthiş oldu bu filmi merak etmiştim fragmanından etkilenmiştim bi gidelim diyoduk iyiki yorumunu ve yorumları okudum bencede nete düşmesini beklemek mantıklı geldi gerçekten çok sağol samimi açık düşüncelerini paylaştığın için bende bloguma beklerim takipteyim :) https://herteldehayat.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin rica ederim bende afişine aldanıp gittim ve pişman oldum. Bende hemen geliyorum 😊

   Sil